XXIV Międzynarodowy Turniej Judo w Zakopanem

23-24 października odbył się w XXIV Międzynarodowy Turniej Judo w Zakopanem. W dwudniowych zawodach wystartowało ponad 400 judoków z Polski, Słowacji, Czech i Francji. Turniej przeprowadzono w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem a walki odbywały się na czterech matach w czterech kategoriach wiekowych: U16 i U14 oraz U12 i U10.

Podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka wystartowali w pierwszym dniu zawodów, w którym po dobrych pojedynkach zdobyli 3 medale.

Złoty medal wywalczyła Amelia Różańska, która walcząc pierwszy raz w kategorii 57 kg, wygrała wszystkie swoje walki przed czasem i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Hubert Strzelec (U16-81kg) po zaciętych pojedynkach zdobył srebrny medal a walczący w kategorii (U16-42kg)Milan Ostafin stanął na 3 stopniu podium, zdobywając medal brązowy.

Blisko medalowej pozycji był Maciej Mitan, który jednak przegrał walkę o 3 brązowy medal i musiał zadowolić się 5 miejscem. Na siódmym miejscu uplasował się Adam Stopka (U16-55kg).

Dla walczących w stolicy Tatr zawodników T.G Sokół Myślenice były to ostatnie zawody przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 27-28 listopada w Pile.