XI Międzynarodowy Turniej Judo 2018 – Wolbrom

W miniony weekend odbył się XI Międzynarodowy Turniej Judo w Wolbromiu. Podczas dwudniowego turnieju przeprowadzono Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski 2018 Juniorów w Judo, Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski 2018 Juniorów Młodszych w Judo, Turniej Rankingowy Młodzików i Młodziczek w Judo, Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

W sobotę , 22 września odbyły się Turniej Rankingowy Młodzików i Młodziczek w którym, w kategorii MU 16– 60kg, wystartowało trzech reprezentantów T.G. SOKÓŁ Myślenice. Po zaciętych walkach brązowy medal zdobył Hubert Markiewicz. Nikodem Hajduk zajął 4 miejsce a  Kajetan Sroka został sklasyfikowany na 5 miejscu.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski 2018 w kategoriach: Juniorów i Juniorek Młodszych wystartował Dominik Szymski, który w wadze MU18 -55kg,  wywalczył brązowy medal. W następnym weekend 29 – 30.09.2018 Dominik Szymski weźmie udział w Warsaw Judo Open – obecnie największym turnieju w Polsce. Trzymamy kciuki.

W niedzielę, w drugim dniu zawodów młodzi zawodnicy SOKOŁA wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Podczas turnieju podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka zdobyli 5 medali oraz  cenne punkty do rankingu. Złoty medal zdobył Hubert Strzelec, który w kategorii MU12+54kg  wygrał wszystkie walki i stanął na najwyższym stopniu podium. W kategorii WU -52kg srebro wywalczyła  Aleksandra Nosek. Brązowe medale wywalczyli  Amelia Różańska WU -38kg, Natalia Piękoś WU 14 -52kg oraz Łukasz Orawin MU 14 –55kg. Bardzo dobre walki stoczył również Wiktor Kęsek MU 14 -50kg , który po zaciętych walkach dostał się do strefy medalowej, jednak przegrał walkę o brązowy medal i ostatecznie został sklasyfikowany na 5 miejscu.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników startujących w Wolbromiu.