X Otwarte Mistrzostwa Jasła/ International Judo League

W sobotę 6 marca, w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle, wystartowała 7. edycja turnieju z cyklu International Judo League, zawody zostały przeprowadzone jako X Otwarte Mistrzostwa Jasła w judo. W zawodach wystartowało 345 zawodników z klubów województwa: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, mazowieckiego, pomorskiego i opolskiego. Młodzi judocy rywalizowali ze sobą w kategorii dzieci i młodzików w rocznikach od 2007 do 2012.

W Jaśle do walki stanęła czteroosobowa grupa zawodników T.G. Sokół Myślenice. Po dobrych walkach na podkarpackich matach podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka zdobyli dwa medale.
zdobył Milan Ostafin, który w kategorii MU15-38 kg, nie znalazł sobie równych. Srebrny medal wywalczyła Amelia Różańska FU15-48 kg, która w świetnym stylu awansowała do finału, gdzie po wyrównanej walce przegrała z bardziej doświadczoną zawodniczką z Krosna.

Blisko zdobycia miejsca na podium był Jakub Sala walczący w kategorii MU15- 60 kg, jednak po zaciętych pojedynkach w barażach przegrał swoją walkę dającą szanse na brązowy medal i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu 7. Najmłodszy zawodnik „Sokoła” walczący w Jaśle, Sebastian Stopka startujący w kategorii MU15-60kg odpadł w walkach eliminacyjnych do strefy medalowej. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich reprezentantów T.G. SOKÓŁ Myślenice. Brawo Sokoły !!!