Warsaw Judo Open

29 i 30 września w Warszawie odbył się międzynarodowy turniej judo Warsaw Judo Open. Turniej ten rozgrywany był  jako  XX Międzynarodowy Puchar Polski Mężczyzn i Kobiet U-16, U-18, U-21.

W hali warszawskiego Torwaru organizatorzy przygotowali dla zawodników 10 mat, na których swoje walki rozgrywała rekordowa ilość 1900 judoków z 33 państw (m.in. z Japonii, Rosji, Zimbabwe, Szwecji, Szwajcarii, Chorwacji, Izraela, Brazylii), którzy reprezentowali 309 klubów. Dzięki dobrej organizacji i ogromnej liczbie doświadczonych zawodników startujących w zawodach, warszawski turniej stał jak co roku na bardzo wysokim poziomie.

W turnieju „ Warsaw Judo Open „ wystartował tylko jeden zawodnik T.G. SOKÓŁ Myślenice, był nim Dominik Szymski. Podopieczny trenera Wiktora Siłuszyka stoczył dwie zacięte walki, w mocno obsadzonej kategorii U18M-55, w której wystartowało 45 innych zawodników. W pierwszej walce zawodnik SOKOŁA pokonał w efektowny sposób reprezentanta Chorwacji. W drugiej walce przegrał po zaciętym pojedynku z reprezentantem Szwecji i odpadł z turnieju.

Dla zawodnika myślenickiego SOKOŁA, start w tak renomowanym turnieju i spotkanie z zawodnikami z całego świata to kolejne zdobyte cenne doświadczenie, które zaowocuje na kolejnych turniejach.