Srebro i brąz dla Sokołów podczas International Judo Ligue

W sobotę 22.02. w hali Wisły Kraków odbył się turniej International Judo Ligue – VII Memoriał im. Pawła Pytlińskiego w którym wzięło udział 630 zawodników z 50 klubów z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji.

W stolicy Małopolski wystartowało ośmiu reprezentantów T.G. Sokół Myślenice, w kategorii dzieci U-13 walczył Sebastian Stopka oraz Artur Gorączko. W kategorii młodzika U-15. walczyli: Ania Wawrzyniak, Amelia Różańska, Milan Ostafin, Adam Stopka, Jakub Sala, Hubert Strzelec.

Podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka stoczyli w Krakowie zacięte walki  zdobywając dwa medale. Srebrny medal wywalczył Hubert Strzelec, który wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem, awansował do finału gdzie, po wyrównanej walce przegrał z zawodnikiem z Czech. Na trzecim stopniu podium stanął Jakub Sala, który po zaciętych pojedynkach wywalczył brązowy medal. Bardzo blisko miejsca na podium był Milan Ostafin, jednak przegrał walkę o brązowy medal i zajął czwarte miejsce.

Na siódmym miejscu zawody zakończyli Amelia Różańska oraz Adam Stopka. Pozostali zawodnicy „Sokoła” odpadli z turnieju podczas walk eliminacyjnych do strefy medalowej i nie zdołali zająć  miejsc punktowanych .

Wielkie brawa oraz gratulacje dla zawodników walczących w Krakowie!