Sekcja taneczna

Sekcja taneczna naucza i szkoli dzieci młodzież oraz dorosłych z zakresu tańca towarzyskiego baletu oraz tańca nowoczesnego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego od 25 lat. W tym czasie Sekcja Sokoła wypuściła z pod swoich skrzydeł wiele par i solistów osiągających sukcesy na parkietach tanecznych. Tworzymy grupy początkowe dla osób chcących nauczyć się tańczyć od podstaw jak i zarówno grupy sportowe do których mogą dołączać tancerze z innych klubów. 

Trenerzy tańca

Anna Tondera

 

Trenerka stylu standardowego 

Maciej Duda

 

trener stylu latynoamerykańskiego 

Hanna Kolano

 

Trenerka stylu standardowego 

Balet

Gabriela Kubacka

 

pedagog tańca klasycznego

Cheerleader

Zajęcia cheerleader prowadzone są w trzech grupach wiekowych:

  • Truskaweczki (4- 6 lat)
  • Power Girls (6-10 lat)
  • (8 -11 lat)

Główną ideą jest nauka tańca cheerleaders, jednak zajęcia, dzięki wprowadzeniu elementów gimnastyki artystycznej wspomagają w sposób atrakcyjny także ogólny rozwój fizyczny.

Uczestnictwo w treningach pomaga zachować poprawną postawę ciała, doskonali oczucie rytmu, wpływa na zdrowie i kondycję, a także dodaje poczucia pewności siebie. Dziewczynki uczą się poruszać z lekkością i gracją.

Zajęcia prowadzone są przez dyplomowanego instruktora tańca sportowego z wieloletnim doświadczeniem, tancerkę Małgorzatę Trzcińską.

Udział w sekcji może być świetnym sposobem na zachęcenie do aktywności fizycznej nawet niechętne do jakiejkolwiek formy ruchu dzieci. Zajęcia są bardzo trakcyjne dzięki używanym rekwizytom takim jak pompony i wstążki, zastosowaniu odpowiednio dobranej muzyki oraz starannemu doborowi układów tanecznych.

Udział w licznych turniejach i pokazach tanecznych oraz możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród stanowi doskonałą motywację dla uczestniczek.

Trener Cheerleader : Małgorzata Trzcińska