Sekcja pływacka

Zajęcia sekcji pływackiej to przede wszystkim pływanie rekreacyjne. Nasze zajęcia to  głównie  nauka i doskonalenie pływania dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z  Myslenic oraz z całego powiatu. W sumie trenuje ok 500 dzieci  i ok 30 dorosłych .

Zajęcia odbywają się  w godzinach popołudniowych, do wyboru dwa razy lub raz w tygodniu w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.

Nasze zajęcia prowadzone  są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerów i instuktorów, ratowników WOPR oraz absolwentów AWF, którzy posiadają dużą wiedzę w zakresie metodyki nauczania i doskonalenia pływania. Trenerzy II klasy Ewa Funek i Zbigniew Birnbaum, oraz instruktorzy Anna Ostrowska – Biela, Justyna Jamrozik, Cezary Janicki, Tadeusz Rusin i Wojciech Gablankowski.

Zajęcia odbywają się na krytej pływalni Aquarius w Myślenicach. W zajęciach wykorzystujemy zakupione w trakcie roku przybory i sprzęt sportowy : deski, makarony, rękawki, baniaki oraz  ulubione przez wszystkich  płetwy. Przybory te są bardzo pomocne w prowadzeniu zajęc w każdej grupie wiekowej.

W listopadzie przeprowadziliśmy zawody pływackie o Puchar T.G Sokół dla dzieci i młodzieży z województwa Małopolskiego w którym wzięło udział ok 350 uczestników z różnych klubów i stowarzyszeń pływackich. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, medale oraz puchary.

Trenerzy

Ewa Funek

Zbigniew Birnbaum

Anna Ostrowska – Biela

Justyna Jamrozik

Cezary Janicki

Tadeusz Rusin

Wojciech Gablankowski