Pracowity weekend dla Judoków T.G. Sokół

Miniony weekend był pracowity dla judoków T.G. SOKÓŁ Myślenice, którzy toczyli swoje walki w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików w Bochni oraz Turnieju Eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży który również odbył się w Bochni.

W sobotę 22 maja obyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików w Judo. W Turnieju wystartowało 253 zawodników i zawodniczek reprezentujących klubów z małopolski jak i młodzi sportowcy z klubów województwa podkarpackiego, śląskiego a także ekipy z Czech i Słowacji. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: U14 2008/2009 i U16 – 2006/2007.

W Bochni podopieczni trenera Wiktora SIŁUSZYKA zdobyli dwa złote medale i trzy brązowe . Złoty medal i Tytuł Mistrza Małopolski w kategorii dzieci w pięknym stylu wywalczył Ignacy JANOSZ (kat.14 -38 kg). Dla Ignacego to pierwsze poważne zawody w których wszystkie swoje walki wygrał przed czasem z bardziej doświadczonymi zawodnikami zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wielkie brawa dla Ignacego i trenerów Karola Świebockiego, Mariusza Manieckiego oraz Piotra Ciępki, którzy przygotowali młodego sportowca przed przyjściem do grupy zawodniczej prowadzonej przez trenera Wiktora Siłuszyka. W kategorii młodzika (kat.16 -81 kg) złoty krążek i Tytuł Mistrza Małopolski wywalczył Hubert STRZELEC, który wszystkie swoje walki wygrywał przez IPPON i stanął na najwyższym miejscu podium. Brązowe medale w tej mistrzowskiej imprezie wywalczyli: Amelia RÓŻAŃSKA(kat.16 -48 kg), Maciej MITAN(kat. 16-90 kg), Milan OSTAFIN(kat.16 -42 kg). Artur GORĄCZKO (kat. 14-38 kg),Sebastian STOPKA (kat.14 -60 kg) oraz Jakub SALA (kat.16-60 kg) po wyrównanych i zaciętych walkach odpadli z turnieju w pojedynkach eliminacyjnych do strefy punktowanej . W klasyfikacji generalnej zawodnicy T.G. SOKÓŁ Myślenice zajęli 8 miejsce na 30 klubów startujących w Bochni.

W niedzielę 23.05 w Bochni odbyły się II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo w kategorii juniora młodszego z rocznika 2004-2006. W turnieju o przepustkę do Mistrzostw Polski wystartowało 101 zawodników z 37 klubów z województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Najlepszy wynik w turnieju spośród podopiecznych trenera Wiktora SIŁUSZYKA uzyskała Aleksandra NOSEK (kat. -63kg), która po dobrych pojedynkach, powtórzyła wynik z I eliminacji i wywalczyła 3 miejsce w turnieju oraz awans na Olimpiadę Młodzieży /Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które odbędą się w czerwcu w Łodzi. Pozostali zawodnicy T.G.SOKÓŁ Myślenice zajęli miejsca poza podium. Na 7 miejscu w turnieju sklasyfikowani zostali: Natalia PIĘKOŚ (kat. -57kg), Maksymilian SKAŁKA (kat. -81kg) oraz Oliwia MURZYN (kat. -57kg), która dzięki dobremu wynikowi w I eliminacjach jest w tej chwili w rezerwową do startu w turnieju finałowym. Wiktor KĘSEK walczący w kategorii (kat. -60kg)odpadł w walkach eliminacyjnych do strefy medalowej.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom życząc dalszych sukcesów.