OTWARTE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI

W sobotę 11-12 września w Wolbromiu odbył się międzynarodowy turniej judo „Otwarte Mistrzostwa Małopolski”, w którym w ciągu dwóch dni wystąpiło w sumie 428 zawodników z 35 klubów z Polski, Węgier, Słowacji, Czech i Rumunii. Zacięta rywalizacja odbywała się na trzech matach w kategorii dzieci, młodzik, junior młodszy, junior.

Na turniej do Wolbromia udała się 11-osobowa ekipa z Myślenic w składzie: Amelia Różańska, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Milan Ostafin, Jakub Sala, Maksymilian Skałka, Adam Stopka, Hubert Strzelec, Maciej Mitan, Wiktor Kęsek, Kacper Radoń. Po zaciętych walkach zawodnicy trenera Wiktora Siłuszyka zdobyli 4 medale. Złoty medal zdobył Milan Ostafin (MU16-42kg), srebrny medal wywalczył Maksymilian Skałka (MU18-81kg), a brązowe krążki wywalczyli Aleksandra Nosek (FU18-63kg) oraz Hubert Strzelec (MU18-81kg).

Blisko brązowego medalu był Adam Stopka (MU16-55kg), który przegrał pojedynek o brązowy medal i ostatecznie zajął 5 miejsce. Amelia Różańska (U16-52kg), Maciej Mitan (MU16+81kg), Hubert Strzelec (MU16-81kg) oraz Kacper Radoń (MU21-66kg) zajęli 4 miejsca w swoich kategoriach.

Wyniki wszystkich zawodników liczą się do punktacji rankingowej kadry małopolskiej. Pozostali zawodnicy nie awansowali na miejsca punktowane. Wielkie brawa za postawę podczas turnieju w Wolbromiu dla wszystkich zawodników „Sokoła” Myślenice.