Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Judo w Tuchowie

W sobotę 11 maja w hali MOSiR w Tuchowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Młodziczek, Młodzików i Dzieci w Judo. W turnieju wzięło udział 200 zawodników z 30 klubów z Polski.
W Tuchowie do walki o tytuł Mistrza Małopolski stanęli również judocy T.G SOKÓŁ Myślenice, którzy wystartowali w składzie : Ewa Kaczanowska, Amelia Różańska, Jakub Sala, Hubert Strzelec, Sebastian Stopka, Adam Stopka, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Hubert Markiewicz, Nikodem Hajduk. W turniej stojącym na wysokim poziomie podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka w kategorii dzieci zdobyli 3 medale, dzięki temu w klasyfikacji drużynowej Dzieci nasz klub zdobył czwarte miejsce.

W kategorii dzieci Mistrzostwo Małopolski zdobyli, występująca w wadze do 45 kg Ewa Kaczanowska która okazała się lepsza od swoich przeciwniczek i wywalczyła złoty medal na pierwszych tak poważnych dla siebie zawodach. Wielkie brawa.

Mistrzostwo Małopolski w kategorii dzieci zdobył również Hubert Strzelec, który w wadze do 60 kg wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i stanął na najwyższym stopniu podium. Gratulacje. Wicemistrzostwo Małopolski w kategorii dzieci wywalczył po bardzo zaciętych pojedynkach Jakub Sala. Gratulacje.

Pozostałym zawodnikom T.G. SOKÓŁ MYŚLENICE mimo dobrej postawy nie udało się awansować do strefy medalowej.

 

Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich startujących w Tuchowie.