Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo w Białymstoku

W dniach 28-29.04.2022 w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo. W turnieju rangi Mistrzostw Polski wystartowali najlepsi zawodnicy z całej Polski w kategorii wiekowej juniora młodszego. Wśród startujących w Białymstoku wystartowała trójka zawodników trenera Wiktora Siłuszyka.

W pierwszym dniu zawodów w kategorii 81kg wystartował Maciej Mitan, który rozpoczął swoje zawody od wygranej, jednak w drugiej walce, przegrał z zawodnikiem Galeon Gdynia i spadł do repasaży, gdzie będąc blisko strefy punktowanej, doznał kolejnej przegranej i niestety odpadł z zawodów, będąc sklasyfikowanym na miejscu 8-12.

W drugim dniu turnieju do walki stanęła Aleksandra Nosek( 63kg) i Adam Stopka (60kg). Ola po efektownym zwycięstwie w pierwszej walce awansowała do drugiej rundy zawodów, gdzie po bardzo wyrównanej walce przegrała z zawodniczką Czarnych Bytom, która jak się później okazało, została Mistrzynią Polski. Po tej emocjonującej walce Ola musiała, kontynuować zawody w repasażach gdzie po przegranej walce odpadła z dalszej rywalizacji zajmując miejsce 8-12. Adam Stopka po zaciętej walce odpadł z zawodów w pierwszej rundzie eliminacyjnej. Zawodnicy T.G SOKÓŁ Myślenice wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży bez medali ale z kolejnymi punktami do rankingu oraz z doświadczeniem, które na pewno zaowocuje w następnych zawodach.