MISTRZOSTWA POLSKI 2020

12-13 grudnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w judo. Organizatorami turnieju, który zakończył „Covidowy” sezon 2020 byli Polski Związek Judo, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznań i Okręgowy Związek Judo.

W Poznaniu do walki o medale Mistrzostw Polski stanęło 143 zawodniczek i 316 zawodników z całego kraju, wśród nich wystartowali również zawodnicy T.G. Sokół Myślenice. Nasz klub w Poznaniu reprezentowali Aleksandra Nosek ( 63 kg ) oraz Adam Stopka ( 50 kg ).Mimo dobrej postawy w turnieju, podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka nie awansowali do strefy medalowej.

Dla zawodników z Myślenic Turniej Mistrzostw Polski był pierwszym turniejem tak wysokiej rangi na którym zdobyli cenne doświadczenie, które razem z ciężką praca na treningach zaowocuje w następnych zawodach rangi mistrzowskiej w 2021 roku.