Międzynarodowy Turniej Judo „Cracow Judo Open 2022”

W dniach 03 – 04 września 2022 r. odbył się w Krakowie Międzynarodowy Turniej Judo „Cracow Judo Open 2022”. Na krakowskich matach wystartowało 718 zawodników z 76 klubów i kilkunastu krajów, którzy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych: u14, u16, u18 i u21.

W pierwszym turnieju w sezonie 2022/23 wystartowała dziesięcioosobowa ekipa judoków T.G. Sokół Myślenice w składzie: Amelia Różańska, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Oliwia Murzyn, Kinga Filipiec, Jakub Sala, Milan Ostafin, Hubert Strzelec, Adam Stopka, Maciej Mitan.

W zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie, gdzie rywalizacja w wielu kategoriach odbywała się na Europejskim poziomie, podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka zdobyli jeden medal.

W pierwszym dniu turnieju bardzo blisko miejsca na podium była Aleksandra Nosek walcząca w kategorii juniora młodszego (FU18-63kg). Zawodniczka „Sokoła” po bardzo dobrych pojedynkach, w których pokonywała między innymi reprezentantkę Niemiec i Norwegii awansowała do walki o brązowy medal, gdzie nieznacznie przegrała z zawodniczką z Czech, zajmując 5 miejsce.

W niedzielę 5 miejsce wywalczyła również Amelia Różańska oraz Oliwia Murzyn. Amelia po zaciętych walkach w kategorii młodzika (FU16-57kg) awansowała do półfinału, gdzie jednak przegrała z reprezentantką Czech i spadła do repasaży, a tam po wyrównanym pojedynku, przegrała walkę o brązowy medal z zawodniczką z Bytomia. Oliwia Murzyn występująca w kategorii juniora (FU21-57) pokonała w swojej grupie zawodniczkę z Niemiec, kończąc zawody na 5 miejscu. W kategorii juniora (FU21-78) brązowy medal zdobyła Kinga Filipiec, dla której turniej w Krakowie były prawdziwym debiutem. Kinga w swoich pierwszych zawodach pokonała mocną zawodniczkę z Niemiec a potem stoczyła bardzo zacięty pojedynek o srebrny medal, który jednak przegrała z reprezentantką Niemiec, zajmując ostatecznie 3 miejsce. Brawo Kinga.

Pozostali nasi zawodnicy stoczyli bardzo dobre pojedynki, lecz nie awansowali do strefy punktowanej. Gratulacje za dobrą postawę, dobre walki i emocje dla wszystkich „Sokołów” startujących w tak trudnym turnieju. Brawo Sokoły.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stoją od lewej: Trener Wiktor Siłuszyk, Kinga Filipiec, Hubert Strzelec, Natalia Piękoś, Amelia Różańska, Oliwia Murzyn, Aleksandra Nosek, Jakub Sala, Adam Stopka, Milan Ostafin, Maciej Mitan.

Zdjęcia zrobiła Pani Anna Ochender-Strzelec