Międzynarodowy Otwarty Turniej Judo w Sosnowcu

7 listopada w Sosnowcu odbył się Międzynarodowy Otwarty Turniej Judo, w którym wystartowało 512 zawodników z 24 zespołów i 2 krajów – Polska, Czechy. Turniej przeprowadzono na 8 ośmiu matach, co zapewniło szybki i sprawny przebieg zawodów.

W Sosnowcu wystartowało 21 zawodników Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Myślenicach. Wszyscy podopieczni trenerów Mariusza Manieckiego, Karola Świebockiego oraz Wiktora Siłuszyka spisali się na medali i po zaciętych pojedynkach zdobyli 21 medali ( 5 złotych, 9 srebrnych,7 brązowych).

Złoty medal zdobyli: Eryk Brzegowy, Olgiert Kita, Marcel Brzegowy, Olaf Mazur, Sebastian Stopka.

Srebrny medal zdobyli : Julia Baran, Kacper Mirochna, Jędrzej Janosz, Paweł Łazarz, Antoni Bylica, Jakub Jasek, Artur Gorączko, Bartosz Miarczyński, Stanisław Kamyczura.

Brązowy medal zdobyli: Aleksandra Jochymek, Zofia Policht, Eryk Hobot, Jan Bizoń, Piotr Łazarz, Sebastian Trypuła, Bartłomiej Ślusarczyk.

Dla większości Naszych zawodników startujących w Sosnowcu były to pierwsze zawody w karierze, które zapamiętają na długie lata. Cieszy postawa młodych judoków z Myślenic, którzy odważnie i bez kompleksów stanęli do walki, z powodzeniem walcząc z bardziej doświadczonymi rywalami. Udany występ z pewnością będzie motywacją dla wszystkich do dalszej ciężkiej pracy na treningach.

Wielkie gratulacje i brawa dla trenerów i zawodników startujących w Sosnowcu. Brawo Sokoły.