IX Memoriał Pawła Pytlińskiego w Judo

26 lutego 2022 w hali krakowskiej Wisły odbył się IX Memoriał Pawła Pytlińskiego w Judo. W turnieju wzięło udział blisko 500 zawodników z 36 klubów województwa: małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.
Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców U12, U14 oraz U16.
Do walki o medale stanęło 7 reprezentantów T.G. SOKÓŁ Myślenice w składzie: Amelia Różańska, Jakub Sala, Hubert Strzelec oraz debiutanci w turnieju o tak wysokiej randze Julia Baran, Jakub Jasek, Olaf Mazur, Bartek Ślusarczyk.
W pierwszym starcie w 2022 podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka zdobyli 3 miejsca medalowe.
Srebrny medal wywalczyła Amelia Różańska, która wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem, awansowała do finału, gdzie niestety przegrała walkę o złoty medal.
Brązowe medale w świetnym stylu wywalczyli Jakub Jasek oraz Hubert Strzelec, dla którego był to pierwszy start po niedawnej kontuzji.
Tuż za podium rywalizację zakończyły Jakub Sala, który nieznacznie przegrał swoją walkę o brązowy medal i został sklasyfikowany na V miejsce. Pozostali nasi zawodnicy po dobrych walkach odpadli podczas walk eliminacyjnych do strefy punktowanej.
Gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych medali, udanych walk oraz bardzo dobrej postawy sportowej. Brawo Sokoły.