INTERNATIONAL JUDO LEAGUE BYTOM

13 kwietnia w Bytomiu w Hali na Skarpie odbyła się III runda tegorocznej edycji International Judo League . Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych U-11, U-13, U- 15, U-17 a wystartowało w nim 758 zawodników z 62 klubów z Polski i z zagranicy.

W Bytomiu do walki stanęli również młodzi judocy T.G SOKÓŁ Myślenice, którzy wystartowali w składzie : Amelia Różańska, Jakub Sala, Hubert Strzelec, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Bartek Kania, Adam Stopka, Wiktor Kęsek, Nikodem Hajduk. Podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka po zaciętych walkach zdobyli jeden srebrny medal a zdobył go Hubert Strzelec który, w kategorii ( U-13 , -60 kg ) po walkach zakończonych przed czasem awansował do finału gdzie przegrał przez kontuzję która nie pozwoliła mu na dalszą walkę. Amelia Różańska i Jakub Sala zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu. Pozostali zawodnicy mimo dobrych walk nie awansowali do strefy medalowej.

International Judo League to już 5 edycja organizowanej w całej Polsce Międzynarodowej Ligi Judo rozgrywanej w ośmiu miastach Polski. Kolejny turniej odbędzie się 21.09 we Wrocławiu.