I Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady

W sobotę, 20 marca w Bochni odbyły się I Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo, w których wystartowało 127 zawodników z 36 klubów, z 4 województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W I eliminacjach do Mistrzostw Polski rywalizowali judocy w kategorii juniora młodszego z rocznika 2004-2006.

W Bochni wystartowało czworo reprezentantów T.G. SOKÓŁ Myślenice. Wszyscy podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka pokazali się z dobrej strony, zdobywając ważne punkty w eliminacjach.

Miejsce na podium zajęła Aleksandra Nosek (-63kg) oraz Oliwia Murzyn (-57kg) obie zawodniczki SOKOŁA wywalczyły 3 miejsca po kilku bardzo dobrych walkach w repasażach. Brawo dziewczyny.

Miejsce tuż za podium wywalczyła Natalia Piękoś (-57kg), która w walce o 3 miejsce uległa swojej przeciwniczce zajmując ostatecznie 5 miejsce. Po dobrych pojedynkach, z bardziej doświadczonymi zawodnikami, Maksymilian Skałka (-81kg), dla którego były to pierwsze zawody, został sklasyfikowany na siódmym miejscu. Brawo Sokoły.

II eliminacje do OOM odbędą się w Bytomiu 10.04.2021. Trzymamy kciuki za kolejny dobry występ judoków T.G. SOKÓŁ Myślenice.