Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo

Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w JudoW niedzielę 15.09.2019 w Bytomiu rozegrano Regionalne Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W turnieju walczyli zawodnicy w kategorii wiekowej 2004- 2005 z województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W eliminacjach nie zabrakło zawodników T.G SOKÓŁ Myślenice, reprezentantami naszego klubu byli: Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Nikodem Hajduk, Kajetan Sroka, Hubert Markiewicz.

W hali „Czarnych Bytom” spośród podopiecznych trenera Wiktora Siłuszyka najlepsze miejsce wywalczył Nikodem Hajduk (73 kg), który stanął na 3 miejscu podium, uzyskując tym samym kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się 19-20 października w Jastrzębiu.

Bardzo blisko wywalczenia awansu na Mistrzostwa Polski był również Kajetan Sroka (73kg), który zajął 7 miejsce oraz Aleksandra Nosek (57kg), która nieznacznie przegrała swoją walkę decydującą o awansie.