Dwa złote medale na XXIII Międzynarodowym Turnieju Judo – Zakopane 2019

5-6 października 2019 w Zakopanem odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej Judo, który jednocześnie był przeprowadzony jako II Memoriał im. Józefa Chowańca. Organizatorem zawodów, które odbyły się na hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem był Zakopiański Klub Judo „Yamabushi”. W zawodach wystartowało ponad 350 zawodników i zawodniczek z klubów głównie z południowo-wschodniej Polski, ale także z klubów z Wrocławia, Śląska, Łodzi oraz kilka klubów ze Słowacji.

W stolicy polskich Tatr wystartowali również młodzi zawodnicy T.G SOKÓŁ MYŚLENICE. Podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka wystartowali w składzie Amelia Różańska, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Jakub Sala, Adam Stopka, Hubert Strzelec, Kajetan Sroka.

Po dobrych i zaciętych pojedynkach zawodnicy SOKOŁA zdobyli w Zakopanem dwa złote medale. Złoty medal (w kategorii FU14- 44kg) zdobyła Amelia Różańska, która w bardzo dobrym stylu pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i stanęła na najwyższym stopniu podium. Złoty medal wywalczyli również Hubert Strzelec startujący w kategorii wagowej do (FU14-66 kg) nie dał szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem. Blisko medalowego miejsca był Adam Stopka (FU14-42kg) jednak po wyrównanym pojedynku przegrał w dogrywce swoją walkę o brąz i zajął piąte miejsce. Walczący w kategorii młodzika, czwarte miejsce wywalczyli Aleksandra Nosek (FU16-57kg) oraz Kajetan Sroka (FU16-73kg) a na szóstym miejscu swoje zawody zakończyła Natalia Piękoś (FU16-57kg). Jakub Sala (FU14-46kg) odpadł w walkach eliminacyjnych do strefy medalowej.

Wielkie brawa dla naszych zawodników za postawę w mocnym turnieju, jakim był XXIII Międzynarodowy Turniej Judo w Zakopanem.