Dwa medale na Turnieju International Judo League w Krakowie

9 lutego w Krakowie w ramach cyklu zawodów International Judo League odbył się VI Memoriał Pawła Pytlińskiego. W pierwszej odsłonie ośmiorundowej ligi judo IJL wzięło udział 494 zawodników z 50 klubów z Polski, Czech i Słowacji. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych U-11, U-13, U- 15, U-17.

W Krakowie do walki stanęli również judocy T.G SOKÓŁ Myślenice, którzy na pierwsze zawody w 2019 wybrali się w składzie : Amelia Różańska, Jakub Sala, Hubert Strzelec, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Adam Stopka, Wiktor Kęsek, Hubert Markiewicz, Nikodem Hajduk.  Wszyscy podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka stoczyli dobre pojedynki zdobywając dwa medale.

Srebrny medal zdobył Hubert Strzelec, który w kategorii U-13 60 kg wygrywał wszystkie swoje walki przed czasem aż do ostatniej walki w której uległ przeciwnikowi z klubu UKS Grot Judo Kraków. Srebrny medal zdobył również Adam Stopka, który w swoim debiucie w kategorii U-15 38 kg po słabszym początku zaczął wygrywać walkę za walką awansując do finału gdzie przegrał z zawodnikiem z Jasła.

Wynik medalowy mógł być lepszy ponieważ Aleksandra Nosek i Wiktor Kęsek dostali się do strefy medalowej, gdzie niestety przegrali swoje walki o brązowy medal i zostali sklasyfikowani na 5 miejscu. Blisko zdobycia medalu była również Amelia Różańska, która po dobrych pojedynkach zajęła 5 miejsce. Reszta zawodników Sokoła nie dostała się do strefy medalowej.

Podczas turnieju naszym zawodnikom oprócz dobrych walk udało się jeszcze zdobyć autograf i zrobić zdjęcie z Pawłem Nastulą złotym medalistą olimpijskim z Atlanty w 1996. W klasyfikacji klubowej Ligi po pierwszym turnieju miejsca na podium zajęli  UKS Conrad Gdańsk 77,0 pkt , Judo Legia Warszawa 70,5 pkt, UKS Feniks Bytom 66,0 pkt . Drużyna T.G SOKÓŁ Myślenice została sklasyfikowana na 30 miejscu (24,5 pkt ) na 55 klubów.International Judo League to turniej rozgrywany w ośmiu miastach Polski. Po Krakowie czekają na zawodników kolejne miasta: Jasło, Bytom, Kąty Wrocławskie, Warszawa, Poznań, Gdańsk i Opole.

Następnego dnia po zawodach w hali Krakowskiej Wisły odbyło się randori w którym wzięło udział ponad 130 zawodników, byli tam też zawodnicy T.G SOKÓŁ Myślenice.