3 medale na Turnieju International Judo League w Jaśle

2 marca w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo. Był to drugi turniej z cyku International Judo League.
W turnieju wzięło udział 504 zawodników z 57 klubów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii i Węgier.

W Jaśle do walki stanęli również judocy T.G SOKÓŁ Myślenice, którzy wystartowali w składzie : Amelia Różańska, Jakub Sala, Hubert Strzelec, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Adam Stopka, Wiktor Kęsek, Hubert Markiewicz, Kajetan Sroka, Nikodem Hajduk.

W turniej stojącym na bardzo wysokim poziomie podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka zdobyli 3 medale.

Złoty medal zdobył Hubert Strzelec, który w kategorii U13 – 60 kg wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i stanął na najwyższym stopniu podium.

Srebrny medal w kategorii U13- 37 kg , zdobyła Amelia Różańska. Amelia wygrywała wszystkie walki, awansując do finału gdzie stoczyła wyrównany pojedynek, przegrywając po dogrywce przez wskazanie sędziego.

Startujący w kategorii U 17- 66 kg Nikodem Hajduk po zaciętych pojedynkach zdobył brązowy medal.

5 miejsce zajęli : Aleksandra Nosek, Adam Stopka i Wiktor Kęsek. Pozostali zawodnicy T.G. SOKÓŁ MYŚLENICE mimo dobrej postawy nie awansowali do strefy medalowej.

W klasyfikacji drużynowej International Judo League po drugim turnieju miejsca na podium zajmują UKS Conrad Gdańsk, UKS ASW – Judo Jasło, UKS Akademia Judo Rzeszów. Drużyna T.G SOKÓŁ Myślenice awansowała z 30 miejsca na 25 miejsce ( 51 pkt ) na 72 kluby.

International Judo League to turniej rozgrywany w ośmiu miastach Polski. Kolejny turniej odbędzie się 13.04 w Bytomiu.